Unë krijoj art dixhital i cili tregon natyrën në një tension konstant me trupin e njeriut


0
20 shares
goca dhe natyra
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

U futa në artin dixhital pasi babai im më dha një kamera 1 megapixel në vitin 2002. Në atë khe un kisha harxhuar tashmë shumë kohë duke viztuar edhe pikturuar dhe për mua ajo kamer ishte mundësi shumë ë mirë për të eksperimentuar. Fillova të përdorja dhe nje skaner që më mundësonte të bashkoja vizatimet e mia me fotot, sepse fotografia vetëm nuk më kënaqte mjaftueshem. Gjithmonë mendja ime mendonte se realiteti nuk ishte i duhuri, kështu që përpiqesha ta shkatërroja atë dhe të krijoja një të ri, dhe asnjë gjë tjettër se fotomontazhi nuk mund ta bëjë këtë gjë.

Ajo çka më ka inspiruar më shumë është Flora dhe gjithçka që e rrethon atë. Ishte ajo cka kisha gjithëandej kur jetoja në Colombia. Në zonat tropicale natyra nuk është e njëjtë, është kaotike, e pamëshirshme, e ç’rregullt, dhe e frikshme, dhe keto më bënë që ta shihja atë jo si pjese e tokës por si një qenie të gjallë, dhe pse jo si një personazh në punët e mia. Më pëlqen që të vendos trupin e njeriut në tension konstant me natyrën, më shumë trupa femrash, në disa raste të jetë shumë dominante dhe në raste të tjera të jetë në simbiozë perfekte së bashku, por vetëm për një moment të shkurtër.

Arti i errët është arti që shpreh më shumë, mënyrë shumë e mirë për të demaskuar kultet por në të njëjtën kohë ta mitizosh atë. Errësira dhe fantazia janë tensioni midis dëshirës për të parë realitetin por në të njëjtën kohë tundimit nga misteri që e rrethon.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
20 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
1
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
1
O perëndi
E frikshme E frikshme
1
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!