Sulmuesit 35 vjecar i vendoset klauzolë marramëndëse


0
Aritz Aduriz
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Aritz Aduriz është një nga sulmuesit më në formë në Europë dhe këtë e tregon fakti se po gjen me rregullsi rrugën e rrjetës jo vetëm në kampionatin spanjoll me fanellën e Atletik Bilbaos, por edhe në Ligën e Europës ku aktualisht është golashënuesi më i mirë.

 

Klubi ka vendosur që të vlerësojë futbollistin duke i zgjatur kontratën që i mbaronte në qershor dhe sipas marrëveshjes së re, ai do të qëndrojë në këtë klub deri në fundin e qershorit të vitit 2018.

 

Megjithatë, në klub duan t’i shmangen ndonjë lamtumire të papritur të sulmuesit, sidomos duke parë atë që po ndodh në Kinë ku ofrohen shuma të çmendura për lojtarët europianë. Ndaj drejtuesit e Atletik Bilbaos kanë vendosur një klauzolë largimi prej 40 milionë eurosh për Aduriz i cili mbush 36 vjeç pas më pak se dy muajsh.

 

Aduriz u bë protagonist në këtë edicion të Ligës së Europës, pasi në ndeshjen e fituar me rezultatin 5-3 nga Atletik Bilbao ndaj Genk, ai ishte autor i të 5 golave për ekipin spanjoll.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!