Studentët e një shkolle fillore duhet të vizatonin një gur në stilin e tyre për të treguar se ka vetëm një “Ti”


0
guret e pikturuar
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Shkolla nuk ka të bëjë vetëm me leximin e librave dhe të plotësosh fletoret e punës. Ndërkohë që këto gjëra janë të rendësishme mësuesit duhet të përgatisin nxenësit e tyre për jetën shkollore që I pret në shkollën e mesme apo dhe universitet. Dhe mesa duket shkolla Sharon në Neëburgh, Indiana ka gjetur një mënyrë shumë të mirë.

Tek u inspirua nga libri “Vetëm një ti” nga Linda Kranz, mësuesja e artit Jessica Moyes krijoi një orë mësimi arti për gjithë shkollën për të shpërndarë një mesazh të fortë, që pati rreth 500,00 shpërndarje në Facebook.

“Vetëm një ti” eshte nje libër për femijë me personazhin e quajtur Adri, I cili është një peshk që vendos të eksploroj oqeanin e madh I vetëm. Prindrit e tij e përgatisin për rrugëtimin e tij duke e këshilluar që gjithë kohës të jetë në kërkim të shoqërive të reja, duke e inkurajuar që të gjej rrugën e tij pavarësisht se nga shkon rryma. Libri simpatizon faktin që jemi të gjithë unik: “Ka vetëm një tin ë këtë botë të madhe, bëje një vend më të mirë!”

Moyes lexoi librin para gjithë studentëve të saj. Më pas të gjithë nisën të pikturonin gurët siç mësuan nga peshku Adri. Moyes thotë se janë diku tek 740 gurë në oborrin e shkollës. Kjo është një mënyrë shumë e bukur për të kombinuar artin dhe mësimdhënien kur ndërkohë u mëson studentëve të jenë të sinqertë me veten e tyre.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
1
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!