Ronaldo: kush dyshon, i them se fituam gjithcka


0
cristiano ronaldo
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cristiano Ronaldo mori të martën çmimin “Globe Soccer” si lojtari më i mirë i vitit dhe iu përgjigj me frazën “fituam gjithçka” të gjithë atyre që ende “dyshojnë” te ai, Reali i Madridit dhe Portugalia.

“Individualisht dhe kolektivisht, ky ishte viti më i mirë i karrierës sime. Fituam gjithçka. Champions League, Botëror Klubesh, titullin më të rëndësishëm që ka fituar ndonjëherë Portugalia (Europianin); fitova Topin e Artë… nuk mund të kërkoj dot më shumë se kaq”, tha sulmuesi portugez në një video-konferencë pas ndarjes së çmimeve në Dubai.

“Atyre që dyshojnë te mua, te Reali dhe te Portugalia, u them se kemi fituar gjithçka”, shtoi më pas Cristiano.

Ndërkohë, anglezi Mark Clattenburg u shpall arbitri më i mirë në botë për vitin 2016, me bilbilin britanik të cilit iu besua drejtësia në finalen e Champions League, në finalen e Europianit dhe në finalen e FA Cup.

Në ceremoninë e FIFA-s u vlerësua gjithashtu me një çmim karriere edhe sulmuesi kamerunas Samuel Eto’o.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!