Princeshat e Disney të vendosura në problemet e përditshme në botë si droga, përdhunimi, në këtë set fotografish nga Shannon Dermody


0
8 shares
princesha Disney
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ne jemi mësuar të shohim princeshat e Disney si ikona të bukurisë, pastërtisë dhe emocioneve të mira. Por çfarë do ndodhte nëse ato do futeshin në problemet e botës moderne, me gjithe atë dhunë, drogë dhe trafikim seksual?

Ja çfarë donte të zbulonte fotografja Filandeze Shannon Dermody me albumin e saj të ri ku përmban princeshat e Disney sesi do të përballonin gjithë problemet që ne dëgjojmë në lajme.

Fotografja është përpjekur tu hap sytë njerëzve nga probleme reale dhe ti bëj ata të dalin jashtë zonës së rehatisë dhe të shohin se në çfarë kushtesh po jetojnë shumë njerëz. Po ju paralajmërojmë që disa foto janë të rënda

#1 Dhuna në familje

#2 Ndotje

#3 Alkoolizuar

#4 Përdhunim

#5 Vetëvrasje

#6 Trafikim seksual

#7 Tabako

#8 Heroin

#9 Brutalitet Policor

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
8 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
1
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!