Perde që do t’ju bëjnë të ndiheni sikur jeni duke jetuar ne qytetet më të mëdha të botës


0
7 shares
perde me forma
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hijësuesit, ose perdet, nuk janë më vetëm një shenjë në dhomat e gjumit të adoleshentëve. Ato janë kthyer në stil, me një përdorim modern që do t’ju bëjë thirrje për t’i varur në shtëpinë tuaj.

Në 1939, Britania e bëri të detyrueshme vendosjen e tyre për shkak të kërcënimit të sulmeve ajrore të armikut. Banorët u urdhëruan që të varnin perde të trasha prej pambuku të zi mbi dritaret e tyre gjatë natës, që të mos kishte as një shenjë drite, madje edhe llampat e makinave duhej të mbuloheshin me perde të vogla. Megjithëse këto ishin kohë të trazuara, pronarëve të shtëpive filluan tu pëlqenin perdet që siguronin intimitetit dhe paqe, dhe vendosën t’i mbanin ato edhe pas përfundimit të luftës.

Qëllimi i këtyre mbulesave të errëta tani e ka kaluar konceptin e sigurisë në shtëpi. Shumica e perdeve të përdorura në treg janë në gjendje të bllokojnë 99% të dritave dhe rrezet UV. Meqë ato thithin rrezet e diellit, ato gjithashtu ruajnë ngrohjen brenda shtëpisë tuaj. Ju mund të kurseni shpenzimet për ngrohjes gjatë dimrit. Stile të reja të cilat tani mund të shndërrojnë dritare në një horizont joshës të qytetit të Nju Jorkut dhe Londrës, duke lënë mjaftueshëm dritë në shtëpinë tuaj.

perde pambuku te zeza

hijezues

art me hijezues

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
7 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
1
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
1
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!