Miniatura urbane aq të detajuara që të duhet xham zmadhues për të parë gjithcka


0
20 shares
miniature-urban-
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ju duhet të shikoni shumë afër për të gjetur cdo detaj, sepse Joshua Smith ka një paketë shumë të madhe në këtë botë miniature. Artisti Australian ka një pëlqim shumë të madh për gjërat mikroskopike, dhe projekti i tij i fundit kap jetën familjare urbane në një model shumë të vogël fantastik.

Epiqendra e këtij projekti është  Temple Street, një model i një apartamenti real në bllokun e Koëloon City, Hong Kong. Duke përdorur kartona dhe ngjyra, ai mundëson cdo detaj të një qyteti të mbushur me jetë. Pluhur, graffiti, postera janë detaje të tjera që nuk mungojnë dhe duken tepër realistike.

“Dua që shikuesi të gënjehet, nëse une i bej një foto nën dritën e diellit, të duket sikur është reale” thotë Smith. Ai ka krijuar modele me ndërtesa më modeste që bihen nën hijen e errësirës urbane.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
20 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
3
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!