Mënyra më e mirë për të fishkëllyer


0
whistle
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Keni dashur gjithmonë të fishkëlleni por asnjëherë nuk ja keni dalë siç duhet ? Më në fund sot do mësoni mënyren e duhur.

 

  1. Formoni shkronjën “A” me gishtin tregues dhe gishtin e mesit, gishtat e tjerë mbajini të mbledhur njësoj sikur formoni një grusht.

 

2. Futini buzët brenda duke i mbledhur rreth dhëmbëve të parë. Mund të duhen disa tentativa për ta mësuar siç duhet.

 

 

3. Tani duhet të vendosni gjuhën në vendin e duhur. Me anë të gishtave, me kujdes futeni gjuhën brenda duke shtypur me gishta majën e gjuhës. Gjuha duhet të formojë një hark. Gishtat duhet të jenë jo më shumë se një të katërten brenda gojës.

 

 

4. Nxirreni frymën përmes formës që është krijuar në gojën tuaj. Në qoftë se ajri po kalon mbi buzën e poshtme, atëhere po e bëni si duhet. Në qoftë se ajri po kalon në buzën e sipërme, ju duhet zvogëloni madhësinë e rrugës së ajrit duke përdorir gishtat tuaj.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
2
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
1
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
3
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
1
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
3
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!