Mahnitëse! Piramida misterioze e zbuluar në Antarktidë mund të rishkruajë historinë!


0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Qytetërimet e lashta na kanë lënë pas mrekullira të cilat edhe sot faktojnë se sa të avancuar kanë qenë në ndërtime. Disa prej tyre na kanë mahnitur dhe befasuar, duke na e lenë mister edhe sot e kësaj dite se si i kanë realizuar që ato kohë, madje duket se do mbeten mister në përjetësi. Europa, Afrika dhe Azia janë plot e përplot me monumente fantastike të cilat sikur qëndrojnë për të dëshmuar historinë e mrekullueshme të botës.

 

Kur flitet për monumente të lashta apo ndërtime, do të ishte mëkat nëse nuk përmendim piramidën e Gizës. Është një nga mrekullitë e botës antike e lënë pas nga qytetërimi i lashtë egjiptian, por që ka lënë të mahnitur ekspertët deri në ditët e sotme me saktësinë matematikore dhe strukturat komplekse. Me gjithë mundin e tyre, akoma nuk kanë mundur ta “zbërthejnë” këtë ndërtesë misterioze.

 piramide

Megjithatë, nuk është vetëm piramida e Gizës që ka shtangur shkencëtarët për dekada me rradhë. Eksploruesit kërkuesit kanë zbuluar një piramidë gjigande në kontinentin e akullt të Antarktidës. Është goxha e ngjashme me piramidën e Gizes dhe sipas ekspertëve mund të ndryshojë rrënjësisht historinë e botës siç ne e njohim. Ne e dimë që kontinenti i akullt nuk ka qenë gjithmonë i akullt, dikur ka qenë i gjelbër dhe i ngrohtë, por shumë kohë më parë. Kjo na jep të drejtën të aludojmë se ka patur ndonjë formë jete mjaft inteligjente që ka populluar në ato zona dhe kjo strukturë antike është çka mbetur nga ky qytetërim. Disa teori shkojnë deri në pikën ku aludojnë se këto qytetërime kanë patur ndihma nga rraca jashtëtokësore në përpjekjet e tyre për të ndërtuar këto vepra të jashtëzakonshme.

 

Ndiqni videon e mëposhtmepë më tepër informacion mbi këtë piramidë misterioze dhe na shkruani për mendimin tuaj në komente:

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!