Lista me librat më të mirë Shpirtërorë!


0
10 shares
Spiritualitet
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një pyetje që unë e bëj gjatë gjithë kohës është “Çfarë libra keni lexuar?” Ose … “Çfarë libra ju kanë ndihmuar të rriteni dhe të përshtateni me dritën tuaj të brendshme në mënyrë që të zgjoheni?” Epo, këtu është! Kam hartuar një listë prej 13 librave që kanë bërë një ndryshim në zgjimin e dritës sime.

Thyerja e zakonit për të qenë vetvetja nga Joe Dispenza

Ky është një libër fantastik që lidhet në kryqëzimin e neuroshkencës dhe spiritualitetit.
Kybalioni nga Tre iniciatorët.Një studim i filozofisë hermetike të Egjiptit të vjetër dhe Greqisë.

Profecia Celestine nga James Redfield

Profecia Celestine është një histori. Është një argëtim që ka një nivel të pabesueshëm të së vërtetës.

7 Ligjet Shpirtërore të Suksesit nga Deepak Chopra

Ky është një libër i pabesueshëm. Së pari e dëgjoja atë si një libër audio dhe gjeta veten duke marrë shënime shpejt. Ka të bëjë me tërheqjen e bollëkut, suksesit dhe manifestimit të ëndrrave tuaja.

Fuqia nga Rhonda Byrne

Fuqia është libri që ndjek Sekretin. Sipas mendimit tim, është edhe më i fuqishëm. Byrne ndan fuqinë e dashurisë dhe se si dërgimi i dashurisë jashtë vetes lejon që dashuria të kthehet tek ju shumëfishuar.

Magjia e Madhe nga Elizabeth Gilbert

Ky është një libër më i ri që me të vërtetë rezononte me mua. Ky libër ka të bëjë me kreativitetin dhe unë jam duke e përfshirë në këtë listë sepse është kaq e rëndësishme në rrugën e rritjes shpirtërore që të hyni në botën tuaj shpirtërore.

Rruga e Fuqizimit nga Barbara Marciniak

Ky libër është aq fuqizues sa dhe  inkurajues

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
10 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
1
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
1
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
2
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!