10 Librat e Psikologjisë që të ndryshojnë jetën


0
2 shares
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ne kemi qenë të gjithë atje, duke u ulur në kafenenë tonë me librin tonë në dorë, kur papritmas lexoni diçka kaq të ndriçuar. Ndoshta ju ndaloni të meditoni për një minutë atë pjesë të pamohueshme të mençurisë, mençurisë që fluturon në fytyrën e keqe të një ideje të cilën e keni mbajtur aq të dashur. Ky është një moment ndryshimi epifanik dhe ndiheni në mënyrë fantastike.

 

Këto janë momentet me fuqinë për të ndryshuar jetën, dhe këtë të drejtë ja  jepe lexim. Fatkeqësisht ne të gjithë e dimë se këto momente janë pak dhe shumë larg, kështu që këtu kemi përpiluar një listë të 10 librave më të mëdhenj të psikologjisë që mund të ndryshojnë jetën tuaj. 

1.     Hipoteza e lumturisë nga Jonathan Heidt

liber

 

2.     Civilizimi dhe pakënaqësitë e tij nga Sigmund Freud

liber

 

3.Mendimi i shpejtë dhe i ngadalshëm nga Daniel Kahneman

 

4.Ndikimi: Psikologjia e bindjes nga Robert B. Cialdini

liber

 

5.Të guximshmit:Historia e suksesit nga Malcolm Gladëell

liber

 

6.Rrjedha: Psikologjia e lumturisë nga Mihaly Csikszentmihalyi

liber

 

7.David dhe Golia: Mashtrues, Të përjashtuarit dhe Arti I luftimit me gjigandët nga Malcolm Gladëell

liber

 

8.Lumturia autentike nga Martin Seligman

liber

 

9.Botëkuptimi: Një Udhëzues Praktik për Gjetjen e Paqes në një botë të tërbuar nga Mark Ëilliams dhe Danny Penman

liber

10.Inteligjenca emocionale: Pse mund të jetë më e rëndësishme se IQ nga Daniel Goleman

liber

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
2 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
1
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
2
E pëlqej
Dashuri Dashuri
1
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
1
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!