10 gjëra që s’duhet t’i hidhni pasi mund t’i ktheni në diçka interesante dhe të bukur


0
6 shares
krijime nga gjera per tu hedhur
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Personalisht e urrej të hedh gjëra poshtë, e sidomos të shpërdoroj. Kam ruajtur plot revista gjatë viteve pasi ku i dihet, po sikur të dua të bëj ndonjë koleksion fotosh ndonje ditë? Kam ruajtur copa rrobash, pasi ku I dihet, mbase do duhen ndonjë ditë. Ruaj pak a shumë çdo gjë dhe i mbaj për ato momentet “po sikur”, të cilat zakonisht më vijnë në disa ditë ku nuk rri dot pa e kthyer shtëpinë në një punishte gjërash të krijuara me dorë. Ja disa nga krijimet e mia me sende që kurrësesi nuk duhet t’i hidhni poshtë.

 

1. Shkrini makeup-et që janë afër fundit në kuti mentesh

kuti mentesh me make-up

 

2. Një enë plastike mund të mbajë shumë mirë qeset e plehërave

kuti plastike me qese

 

3. Gjatë kampingut, piqni kek në lëkura portokallesh

lekure portokalli me kek

 

4. Një këmishë e vjetër mund të kthehet në një këllëf unik

kellef jasteku me kemishe

 

5. Krijoni një tapet nga llastiqet e vjetra të ujit

tapet i krijuar me llastiqe uji

 

6. Kur vjen momenti për të hedhur poshtë një lojë mos u nxeh, konsideroni ta ktheni në një çantë të tillë

canta nga lojerat mos u nxeh

 

7. Ktheni një kavanoz të thjeshtë në një vazo të bukur

kavanoze te kthyer ne vazo

 

8. Ktheni kutitë e dritherave të mëngjesit në mbajtëse për revista

mbajtese revistash nga kutite e dritherave

 

9. Mund të mbillni lule në komodinat e vjetra

lule te mbjellura ne komodina

 

10. Po kështu edhe me disa kanoçe metalike

vazo nga kanoce metalike

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
6 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
1
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!