‘Ketri Vetëvrasës- kryen sulmin kundër politikanit që ishte “kundër ketrave”


0
Keter
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një politikan nga Çikago i cili paralajmëroi për rrezikun e ketrave “agresive”, u dërgua në spital pas një “ketër Kamikaz” u ngatërua në rrotat e biçikletës së tij, duke e berë atë të përplaset në rrugë dhe duke I “dhuruar” një frakturë në kafkën e tij.

 

Hauard Brukins , një anëtar i këshillit të qytetit të Çikagos, i kishte folur në tetor për rritjen e kërcënimit nga ketrat. Ai e përshkroi brejtësin sikur ka pësuar mutacion dhe janë shdërruar në “ketrat super të medhenj”, të cilët sipas tij janë duke gëluar përmes kazanëve të plehrave të qytetit. Ai bëri thirrje për të gjetur një zgjidhje.Por, më 13 nëntor, ketrat u kundërpërgjigjën.

 

Zoti Brukins u pa duke  ecur me biçikletën e tij përgjatë Kal-Sag Trail – një rrugë 26 milje nëpër Ilinois, në drejtim të kufirit me Indianan, kur “sulmi” ndodhi.Një ketër kërceu në rrotat e biçikletë duke I prerë rrugën z Brukins , duke ngordhur në incident dhe duke hedhur politikani me fytyrë në  tokë. “Unë nuk mund të mendoj për asnjë arsye tjetër për veprimet e  këtij ketri veçse ai ishte si një vetëvrasës me bombë, duke marrë hak,” tha ai.

 

“Një zonjë erdhi pas gjurmëve dhe më gjeti të shtrirë atje ngjitur me biçikletë time dhe telefnoi 911. “Unë pashë vetëm ketri kur erdha në vete dhe e pash atë të mbërthyer në rrotë.” Politikani u dërgua në spital me një hundë të thyer, një kafkë të copëtuar dhe pesë ose gjashtë dhëmbë të thyer. Ai është operuar në spital dhe është mbajtur aty për një javë, duke i informuar zgjedhësit e tij në fundjavë në Facebook dhe duke shpjeguar se pse ai e kishte humbur seancen e këshillit.

 

Ai u lirua të hënën për të filluar një rikuperim për një muaj të gjatë – dëmtimet do të kërkojnë të kryejë ndërhyrje të mëtejshme.  Dhe Z. Brukins e përshkroi aksidentin si ndodhinë më të afërt që i ka krijuar  ndjesinë e të vdekjes. “Unë mund të kasha  thyer qafën time,” tha ai. Nëse ndonjë ketër viziton shtëpinë e tij në javët e ardhshme, ai tha: “Unë do të lajmëroj  kontrollin e kafshëve!” 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!