Keta abazhurë në formën e hënës dhe planetëve do ta bëjnë dhomën tuaj të duket si univers


0
5 shares
abazhuri hënë
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Disa nga ne nuk do ta kenë kurrë privilegjin të vizitojnë hapësirën, por kjo nuk do të thotë që nuk mund ta sjellim atë tek ne. Dhe nuk ka mënyrë më të mirë sesa këta abazhurë të quajtur Pulsar Moonlight që mund ti blini tek Etsy.

Këto janë të bëra me materiale ricikluese nga Maria Elena, astrofizikantja Italiane me bazë në Romë, dhe asnjë nuk është ë njëjtë me tjetrën pasi të gjitha janë të punuara me dorë me një bojë jo toksike. Përvec hënës ka dhe planete të tjerë si Jupiteri, Neptuni, Marsi të cilët Maria i pikturon në bazë të fotove shkencore që të sigurohet se krateret të ngjasojnë sa më shumë me realen. Pra nëse ju po kërkoni për një abazhur që duket sikur nuk është nga kjo botë atëhere Pulsar Moonlight është gjëja e duhur.

“Secila hënë ka 6 shtresa ku secili ka një efekt të caktuar. Për të bërë një hënë duhet diku tek 4-6 orë që ta përfundosh”

“Përsa i përket planeteve duhet më shumë kohë pasi kanë më shumë shtresa dhe ndonjëherë boja është shumë e hollë dhe thahet shpejte”

“NASA shpesh herë nxjerr foto të reja të cilat më duhet ti studioj për të bërë zbulime të reja”

“Është njësoj si hëna e vërtetë në qiell, mund ta shohësh me vëmendje që ka cdo krater”

“Maria Elena thotë se i lindi kjo ide kur po kërkonte mënyra sesi të bënte më shumë para për bamirësi tek kafshët”

“Deri më sot cdo lek që kam fituar ka shkuar për bamirësi”

“Mundohem të ndihmoj sa më shumë lloje kafshësh, por, deri më sot, kam shpëtuar vetëm qen dhe mace”

“Për momentin jetoj me 8 mace të rritura”

“Ç’do ditë, para se të pikturoj, bëj yoga, kështu që pikturat të kenë energji pozitive”

“Si astrofizikante jam shumë rracionale, por besoj se… Njerzit mund ta ndjejnë se unë kam bërë punën time më të mire për të dhënë dicka pozitive që shperndan kënaqësi dhe paqe”

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
5 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
1
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!