Joshua Paul, fotografon Formula 1 me një kamera 104 vjeçare dhe resultati është fantastik


0
22 shares
formula 1 fotograf
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nëse ka një sport që kërkon foto të shpejta ai është Formula 1. Kjo e bën dhe më të bukur mënyrën e Joshua Paul për të kapur këto momente, sepse në vend që të përdori kaperat modern ai përdor një Garflex 4×5 e cila është 104 vjeçare.

Duket mjaft qartë që fotografi ka një sy shumë të mirë në detaje, sepse ndryshe nga kamerat moderne që mund të kapin 20 foto në sekondë, kamera e tij kap vetëm 20 në total. Për këtë arsye çdo foto duhet të jetë e menduar mire, e cila duket shume mirë në fakt në setin e mëposhtëm.

Paul u insiprua që të bënte dicka të tillë me garat e Formula One,duke I bezuar gjithcka Garflex-it të tij, pasi në një revistë pa diçka të ngjashme për garën që zhvillohet cdo vit Indy 500. Fotografi I kishte kapur skenat pak të veshura dhe ndonjëherë komplet jashtë fokusit, ai vendosi të rikrijonte dicka të tillë me garat e Formula 1. Ai nisi të kapi fotot e para në 2013 në garën Grand Prix në Spanjë, ai tashmë është aq I dhënë pas atij sporti saqë publikoi dhe revistën e tij të quajtur Lollipop, një publikim për fansat e Grand Prix.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
22 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
1
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
1
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!