Ja pse meshkujt jetojnë më pak se femrat.


0
6 shares
meshkuj ne rrezik
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Shkenca na thotë se femrat jetojnë më shumë se meshkujt për një million arsye, dhe kanë të drejtë, ama mos të harrojmë  dhe detajin se ato nuk bëjnë të njëjtat budallallëqe që bëjnë meshkujt. Pyetja është se cfarë kanë qënë duke menduar në ato momente?!

Më besoni shkon më shumë sesa të shikosh rrugen nga të dyja anët. Lobi frontal I trurit, pjesa e cila është përgjegjëse për marrjen e vendimeve dhe rrisqeve  mesa duket punon me ngadal sesa ajo e meshkujve. Me pak fjalë meshkujt janë të lindur nga natyra qe të shkojnë në vendin e aksidenteve edhe të presin të ndodhin.

Këto foto nuk do lejnë vend për mëdyshje. Shpërndaje këtë me mashkullin më të rëndësishëm në jeten tende, ose nëse je vetë mashkull shife deri në fund për ta vërtetuar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
6 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
1
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!