Hoteli i ndërtuar me kontenierë në malet e Gjeorgjisë 2200 m mbi nivelin e detit


0
10 shares
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Arkitektët Sandro Ramishvili dhe Irakli Eristavi u frymëzuan nga malet në formë trekëndëshi dhe krijuan hotelin Quadrum në formë piramide. I ndërtuar në stil minimalist hoteli duket sikur përsërit terrenin përreth duke u dergjur përgjatë faqes së malit. Idea mbrapa projektit ishte që të mbrohej ambienti nga efektet e dëmshme të punës dhe qejfit. Gjatë ndërtimit të hotelit u ruajt e paprekur panorama dhe të gjithë materialet e përdorur janë të padëmshëm për mjedisin dhe të prodhuar lokalisht. Quadrum është i pari hotel butik në malet Upper Gadauri në Republikën e Gjeorgjisë.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
10 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
1
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!