Google mund të mbajë mend gjërat rreth jush


0
3 shares
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

A e dinit se aplikacioni i Google në telefonin tuaj mund të mbaje mend gjera rreth jush ? Ngjyren tuaj të preferuar, fjalëkalimin sekret, PIN të kartës … mund të mbajë mend çdo gjë.

Si ja bëni të mbani mend gjërat e rëndësishme që keni frikë se mos i harroni ? Disa mbështeten tek memoria e fortë, të tjerë preferojnë ti shënojnë në bllok. Ka plot aplikacione për të mbajtur shënim gjërat, si psh Trello ose Evernote , që mos ti harroni. 

Një tjetër opsion interesant është Google Assistant, një aplikacion për telefonin tuaj të cilin mund ta përdorni si asistente personale. Është i disponueshëm për telefonat Android dhe iPhone.

 

 

Mjafton ti jepni komandën zanore që dëshironi dhe Google do e mbajë mend. Nuk ka kufizime për gjërat që Google mund të mbajë mend. Si psh:

  1. Ngjyra juaj e preferuar
  2. Vendin e parkimit të makinës suaj
  3. PIN të kartës suaj
  4. Kombinimin e numrave të kasafortës suaj

google-assistant.png

 

 Mjafton të hapni aplikacionin dhe të pyesni Google për informacionet që i keni dhëne komandë të ruaj. Gjithashtu nëse doni , mund ti jepni komandë zanore që të fshijë të gjithë informacionet e ruajtura. 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
3 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!