Një nga gjuetarët më të kërkuar vdes pasi elefanti që po gjuante i ra përsipër, kjo tregon se natyra nuk ka për të na lënë asnjëherë të ndihemi zota!


0
7 shares
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Theunis Botha, një 51 vjeçar i mirënjohur në zonë e tij Johannesberg, Afrika Jugore sapo bëri gjuetinë e tij të fundit. Ai po drejtonte një skuadër gjuetarësh në Zimbabëe, kur ata shohin një grup elefantësh të egër. Pasi ndjen rrezikun këta të fundit nisin sulmin ndaj Bothas, dhe ky nis ti gjuaj. Ajo çka ai nuk pa ishte një elefant i katërt që i erdhi nga anët dhe e gjuan atë me noçk…

Gjatë kësaj kohe një nga gjuetarët e tjerë gjuan elefantin, dhe bën që ky i fundit të bie në tokë. Elefanti i vdekur bie direkt mbi Botha, duke e shtypur gjuetarin për vdekje.

Gjuetari la pas gruan dhe 5 fëmijë, ai ishte i njohur gjithashtu per vrasjen e shumë luenërve dhe leopardëve. Ne i japim ngushëllimet tona familjes, por në të njëjtën kohë kuptojmë që natyra nuk do të të lë kurrë të ndihesh zot, pasi asnjë prej nesh nuk ëhtë askush që të vendosi vdekjen e qenieve të tjera për famë apo për para!

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
7 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
1
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!