Foto të Rusisë të cilat nuk i keni parë kurrë më parë nëpër kartolina nga fotografi Alexander Petrosyan


1
1 point
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fotografi Alexander Petrosyan ka shpenzuar vite e vite duke zbuluar dhe dokumentuar vende të pafundme të St. Petersburg. Koleksioni i tij i madh, jo vetem i madh por edhe grotesk, fton të huajt të shohin rrugët e paparashikueshme të kapura nga një kamera dhe pa filer.

Petrosyan mori kameran e tij të parë si dhuratë kur ai ishte vetëm 12 vjeç, ku i dha fund edhe ju kthye disa herë, deri sa u be profesional në vitin 2000. Inspirimi i tij më i madh është St. Petersburg, ku ai ka jetuar gjithë pjesën e jetës së tij. Duke nisur qe nga perandoria Ruse, deri në shkatërrimin në luftën e dytë boterore dhe në rilindjen me Vladimir Putin, ky qytet është plot me histori dhe Alexander njeh cdo cep të tij. “Kjo është bota imë” thotë ai.

Tani ai punon full-time si fotogazetar dhe nuk largohet asnjëherë nga shtëpia pa kameran edhe bateri shtesë. “Perceptimi varet nga shumë faktor” thote ai. “Nese fotoja është e kapur me një llojë energjie, shikuesi do ta ndjej atë, pa patur rendesi gjeografia dhe kultura”

Per më shumë informacion: aleksandrpetrosyan.com

Vajze ne dritare

 

Mace

 

Goce e vogel

 

gruaja me mace

 

kostum ne metro

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

1
1 point

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!