Është 17 vjec, dhe do të paguhet 5 milion euro në vit


0
donnarumma
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Paraqitjet e shkëlqyera të portierit 17-vjeçar, të cilat e patën kulmin në finalen e Superkupës së Italisë, kanë bërë që klubet më me emër të interesohen për Gianluigi Donnarumma, por drejtuesit e Milanit reagojnë menjëherë.

Pronarët janë në një mendje me Galliani-n dhe Fassone-n, se është e domosdoshme që kuqezinjtë të blindojnë portierin e ri.


Strategjia e “Djallit” është që të organizojë sa më shpejt një takim me menaxherin e lojtarit, Mino Raiola, duke i ofruar rinovimin e kontratës deri në vitin 2022 me rrogë që do ti 5-fishohet.


Sipas gazetës “Corriere dello Sport”, Milani synon që ta mbyllë marrëveshjen e re deri më 25 shkurt 2017, dita kur Donnarumma do të festojë 18-vjetorin e lindjes dhe mund të firmosë kontratë me kohëzgjatje më të madhe se tre vjet.


Ideja e drejtuesve kuqezi është që ti ofrojnë portierit rinovimin për 4-vjet, ndërsa kontrata aktuale përfundon në vitin 2018. Gjithashtu, rroga e talentit do të kalonte nga 1 milionë euro neto që gardiani përfiton aktualisht, në 5 milionë euro, duke përfshirë edhe shpërblimet.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!