Në Sahara bie dëborë per herë të parë pas 40 vitesh


0
Dunat e rërës të mbuluara nga dëbora - dëborë
Dunat e rërës të mbuluara nga dëbora - dëborë
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një fotograf amator ka arritur të kapë disa imazhe të magjishme, të zonës së Ain Sefras, në Algjeri, ku për herë të parë pas 40 viteve janë regjistruar rreshjet e para të dëborës. 

Karim Buchetata arriti të fotografoj këto pamje në një fshat të vogël të kësaj krahine. Vendodhja e kësaj krahine është në afërsi të maleve Atlas, që përbëjnë dhe kufirin perëndimor të shkretëtirës së Saharasë.

(VIDEO)

Aventuara e një 23 vjecari anglez, që shëtit me bicikletë nëpër shkretëtirën e mbuluar nga dëbora

Në imazhe duket që dëbora ka zënë këndshëm vend, mbi dunat e portokallta të rërës. Kjo dëborë ka rënë përgjatë ditës së fundit, dhe sic mund të shihet, nuk është e dendur, dhe shtuar kjo që dhe vendi ku ka rënë ka një pjerrësi të konsiderueshme, krijon një imazh edhe më magjepsës për syrin.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!