E bujshme: Galiani konfirmon se mund të bojkotojnë superkupën


0
Galiani
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vonesa e krijuar me fluturimin e skuadrës së Milanit drejt Katarit ka ndezur Superkupën e Italisë, pasi kuqezinjtë kanë kërcënuar se janë gati të bojkotojnë aktivitetin.

Konfirmimi ka ardhur nga administratori i përgjithshëm, Adriano Galiani, i cili në një deklaratë të dhënë për ANSA-n ka turfulluar kundër Ligës së Serisë A që solli kaosin në udhëtimin e ekipit.

“Kemi pësuar një dëm të madh sportiv. Juventusi është që tani e qetë në të ngrohtë, nesër do të stërvitet me 20 gradë më shumë sesa janë në Milanelo, ndërsa ne do të arrijmë në darkë dhe do të mund të stërvitemi vetëm në vigjiljen e ndeshjes”, ishin fjalët e drejtuesit të Milanit.

Sipas mediave italiane, klubi ka lajmëruar Ligën, e cila organizon Superkupën, se nuk do të udhëtojë drejt Katarit nëse do të ketë vonesa apo ndryshime të tjera në planin për të shkuar në Doha.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!