Djali me një sëmundje të rrallë të lëkurës e urren pamjen e tij, deri sa njeh qenin e tij binjak.


0
15 shares
djali dhe qeni me Vitiligo
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Carter Blanchard është një djalë 8 vjeç me një sëmundje lëkure të quajtur Vitiligo. Ai e urrente pamjen e tij deri sa njohu shokun e tij special me të njëjtin problem. “Fytyra e tij po trasformohej shumë shpejt tha e ëma e tij. Pas vizitës së fundit fjalia e parë qe tha pasi u fut në makinë ishte se urrente fytyrën dhe pamjen e tij dhe vetëm një mrekulli mund ta bëntë të pëlqente këtë vecanti që ai zotëron”.

Lutjet e tyre u përgjigjën me një qen 13 vjec Labrador të quajtur Rowdy. Qeni ishte djagnostiguar me Vitiligo në të njëjtin vit si Carter. Pullat e tij të bardha e bën të njohur nëpër internet dhe aty ishte vendi ku e ëma e Carter e zbuloi. “Lexova se Rowdy kishte Vitiligo dhe u mahnita…. Kur ja tregova Carterit ai ishte shumë i ekzaltuar qe mund të shihte një qen të njohur nga sëmundja e tij”

Qeni dhe djali u njohën brenda një muaji me njëri tjetrin. “Kur ata u panë për herë të parë nuk u duk si dicka e re, por sikur kishin një jetë tjetër qe kishin krijuar miqësinë e tyre” tha e ëma e Carter. Ajo shton se që pas kohës kur djali i saj takoi Rowdy ai është shumë herë më i sigurtë në pamjen e tij dhe ka mësuar të kuptoj vecantinë e tij.

“Fjalia e parë ëe tha pasi u fut në makinë ishte se urrente fytyrën dhe pamjen e tij”

“Gjithcka ndryshoi pasi njohu Rowdy, i cili i mësoi se veçantina e tij ishte mëse e bukur”

 

“Kur ata u panë për herë të parë nuk u duk si dicka e re, por sikur kishin një jetë tjetër qe kishin krijuar miqësinë e tyre”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
15 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
1
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
1
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!