Bajern rigjen kreun mes spektaklit dhe nervave

0
byern vs laipzig
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bajern Mynih është kthyer i vetëm në kryesimin e Bundesligës falë fitores së pastër 3-0 ndaj Lajpcigut. Skuadra e drejtuar nga Karlo Ançeloti ka dominuar në sfidën e Luajtur në “Allianz Arena” duke mbyllur praktikisht gjithçka që në pjesën e parë.

Tiago Alkantara dhe Çabi Alonso shënuan brenda pak minutash duke i dhënë avantazhin e dyfishtë bavarezëve, të cilëve një ndihmë e madhe u erdhi edhe nga Forsberg, i cili u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 30 të ndeshjes. Penalltia e Levandovskit në fundin e pjesës së parë vulosi rezultatin 3-0, që mund të kishte qenë edhe më i thellë nëse Bajerni nuk do të kishte shpërdoruar aq shumë raste para portës në pjesën e dytë.

Në vendin e tretë është ngjitur Herta e Berlinit, e cila mundi Darmshtadin e vendit të fundit të klasifikimit. Një fitore shumë e rëndësishme ishte edhe ajo e Fraiburgut, me rezultatin 2-1 në fushën e Ingolshtad, në një ndeshje të cilën Amir Abrashi e ndoqi nga stoli i rezervave.

Ndërkaq, Mavraj ishte titullar në duelin që skuadra e tij, Këln, barazoi ne rezultatin 1-1 ndaj Bajer Leverkusen, në derbin e Rinit.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.