Artistja krijon ilustrime të sinqerta ku tregon se cbëjnë femrat kur jetojnë vetëm në shtëpi


0
10 shares
femrat vetem ne shtepi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Në prill të 2015, ilustratorja Sally Nixon nisi projektin e saj “365” në të cilin do bënte një ilustrim për cdo ditë të kaluar për një vit të tërë. Nuk ishte e lehte të mendonte për ide të reja cdo ditë, kështu që Sally nisi të shikonte për inspirim mbi jetën e saj dhe momentet rutinë që ajo kalonte gjatë ditës. Artistja donte të tregonte pjesën natyrale të femrës pas fotove të Instagram apo Snapchat.

Sally ka kapur momente rutinë duke bërë dush, duke ngrënë në krevat, duke larë dhembët, apo levizur nëpër shtëpi me mbathje, me pak fjalë femrat kur nuk i shikon njeri.

“Ato nuk kanë trupa perfekt apo veprime perfekte të cilat i bën ato të besueshme, skenat qe kam krijuar janë vende të përditshme si banjot, restorantet, dhoma të rrëmujshme. Gjithsesi qëllimi im ishte që secili ilustrim të tregonte dicka të vecantë”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
10 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
1
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!