9 vendet më të mira për të krijuar një familje


0
8 shares
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pra ju keni vendosur të krijoni një familje. Urime, por e keni menduar ku  do ishte vendi perfekt për të berë një gjë të tille ? Ndoshta ju është ofruar një vend pune i mirë ose thjesht jeni mërzitur me të njëjtat gjera rreth jush dhe keni nevojë të ndërroni ambient, por të paketosh gjërat dhe të ikesh është tmerrsisht e frikshme sidomos kur bëhet fjalë për fëmijët.

Sipas një studimi të grupit të emigrantëve InterNations , 46 % e emigrantëve në botë kanë fëmijë por vetëm 21 % po i rrisin fëmijët jashtë vendit.

3000 familje të cilat jetojnë dhe punojnë jashtë vendit u anketuan dhe rezultatet nxorrën që disa vende janë më mikpritëse se të tjerat. Po vrisni mendjen cilat janë vendet më pak mikpritëse ? Në vende si Zvicra, Rusia dhe Austria shumica e emigranteve thanë që janë tepër të pakëndshme për të rinjt, sidomos për ato me fëmijë të vegjel.

Nëse po mendoni të zhvendoseni për të krijuar familje, këto janë 9 vendet më mikpritëse që ju dhe familja juaj e re mund të zgjidhni.

 

#9 Turqia

Familjet e emigranteve thonë që ky vend është shumë mikpritës për fëmijët

 

#8 Meksika

InterNations thotë : “Meksikanët jo vetëm i mikpresin familjet , por janë miqësorë ndaj emigranteve në përgjithësi” (Për më tepër shikoni çfarë plazhesh të mrekullueshme ka.)

 

 

#7 Australia

Ky vend rënditet lart për mikpritjen dhe për numrin e lartë të aktiviteteve për kohën e lirë të fëmijëve.

 

#6 Greqi

Rënditet lart nga ana e mikpritjes por emigrantët thanë që nuk i përmbush plotësisht nevojat për edukimin akademik të fëmijëve.

 

#5 Tailanda

Emigrantët thonë që ky vend i mrekullueshëm i pret me krahë të hapura familjet dhe mbi 76 % thanë që ndihen shumë mirë për kujdesin shëndetsor të fëmijëve të tyre. 

 

#4 Kosta Rika

74 % e të anketuarve thonë që janë të kënaqur me aktivitetet e kohës së lirë për fëmijët e tyre, dhe mbi 91 % e vlerësojnë lart mirëdashësinë ndaj fëmijëve të tyre.

 

#3 Tajvan

Ky vend ka vlerësim maksimal në çdo gjë, nga cilësia e jetës deri tek lumturia personale dhe financat.

 

#2 Izrael

Sipas InterNations ky vend ka vlerësime të larta për edukimin dhe shëndetsinë.

 

#1 Uganda

Të gjithë prindërit e vlerësojnë shumë pozitivisht dashamirësinë e popullit lokal kundrejt fëmijëve.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
8 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
1
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!