6 Vëllezër janë tallur në shkollë për flokët e tyre të gjatë që i rritën për të bërë bishta për fëmijët me kancer


0
6 shares
6 djemte me floke te gjate
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Njihuni me Phoebe Kannisto dhe 6 djemt e saj, ku secili është në një mision shumë të bukur. Ata vendoësn të rrisnin dhe të dhuronin flokët e tyre njerëzve në nevojë.

Djemtë që morrën pjesë në këtë peticion janë, Andre 10 vjeç, Silas dhe Emerson dy binjakët identik 8 vjeçar, dhe trinjakët 5 vjeçar Herbie, Reed dhe Dexter.

Të hënën morën vendimin për ti prerë dhe berberi i zonës përveçëse preu flokët e tyre prej 17 këmbë të gjatë vendosi mos të marr asnjë lek prej tyre dhe pse punoi me orë. Pas kësaj flokët u dërguan në qëndrën e fëjiëve që kanë humbje floku, një organizatë që merret me zëvendësimin e flokëve të fëmijëve që i kanë humbu sipas kushteve mjekësore.

Kannisto tha se është shumë krenare për djemtë e saj: “Më pëlqen fakti që ata duan të ndihmojnë fëmijët e tjerë. Ata tashmë i kanë bërë llogaritë sesa kohë do ju duhet ti rrisin dhe ti dhurojnë prap ato.”

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
6 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
1
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!