E pabesueshme, tragjedi me permasa katastrofike!


0
Homazhe Chapecoense
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Aeroplani Kolumbian përplaset: “Kjo është një tragjedi me përmasa të mëdha” – si u zhvillua fatkeqësia!

Gjendja ishte ngazëllyese pasi lojtarët Chapecoense filloi të hipnin fluturmit LMI2933 të drejtuar për në qytetin Kolumbian të Medellin.

Pak para hipjes ne aeroplan, menaxheri Kadu Gauço, 36, u shfaq  një video në Facebook që përshkruan udhëtimin e ekipit brazilian të futbollit në Medellin si “klubi të më i rëndësishëm deri më sot”. Duke mos e ditur se çfarë tragjedie i priste.

Mbrojtësi Alan Rushel dhe portieri Markos Danilo Padilha dukeshin të lumtur dhe të relaksuar duke pozuar për “selfies”, ndërsa ata prisnin për tu nisur ne fluturim.

Dy lojtarë të tjerë Chapecoense pozuan për fotografi me Miguel Kuiroga, pilot i fluturimit Bolivia Lamia i cili ndërroi jetë në aksident së bashku me 74 të tjerë.

Ekipi kishte bërë një arritje të madhe pasi ishin në finale e Kupës së Amerikës latine,

Dhe fjalët e fundit të trajnerit ishin: “Sikur të vdisja tani, do të largohesha nga kjo botë si njeriu më I lumtur”

Një tjetër fakt I “cuditshëm” ishte se ekipit I ishte refuzuar aeroplani edhe fluturimi nga kompania shtetërore për shkak të motit të rënduar, por ata kishin zgjedhur të fluturonin me një aeroplan privat. Duke qënë edhe një veprim fatal për ta!

Atletico Nacional pas suksesit në Copa Libertadores kishte mundësinë të realizonte një arritje historike duke fituar edhe Copa Sudamericana por të ndodhur përballë një tragjedie të të tilla përmasave, klubi kolumbian është tërhequr duke bërë një hap mbrapa.

Ndërkohë një sugjerim interesant është edhe ai i konfederatës braziliane të futbollit që pasi ka shtyrë javën e fundit të kampionatit, i ka kërkuar Conmebolit tia dorëzojë trofeun të dyja skuadrave si Atletico Nacional-it ashtu edhe Chapecoenses në mënyrë që të dyja ekipet të marrin pjesë në edicionin e ardhshëm të Copa Libertadores.

Nga 6 personat që i mbijetuan aksidentit tragjik tre janë futbollistë dhe bëhet fjalë për lojtarët Alan Ruschel, Jackson Follmann dhe Helio Zampier ndërsa shpëtuan edhe një prej stjuardesave, një teknik dhe një gazetar.

Merr fund në mënyrën më tragjike të mundshme ëndrra e një klubi si Chapecoense që vinte nga një qytet i vogël si Chapeco në shtetin e Santa Catarinas dhe që në vitin 2009 militonte në kategorinë e 4-t të futbollit brazilian.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwd2lkdGglM0QlMjc2NDAlMjclMjBoZWlnaHQlM0QlMjc0ODAlMjclMjBmcmFtZWJvcmRlciUzRCUyNzAlMjclMjBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4lMjBzcmMlM0QlMjclMkYlMkZwbGF5ZXIub295YWxhLmNvbSUyRnN0YXRpYyUyRnY0JTJGc3RhYmxlJTJGNC43LjklMkZza2luLXBsdWdpbiUyRmlmcmFtZS5odG1sJTNGZWMlM0Q4NGFIVjNOekU2ZDZiWkVwTExkRFZCbThobWdQYjFFSSUyNnBiaWQlM0ROelF6TTJaak56UTJZMlExWkdKa1pUUXhPR0UwWkRSbSUyNnBjb2RlJTNEOHpjbU02emo3YzFaaW9uT0wzeENEbk55WkdGbSUyNyUzRSUzQyUyRmlmcmFtZSUzRQ==[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
0
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!