10 mënyra se si të ktheni punën tuaj të mërzitshme në diçka zbavitëse


0
6 shares
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Puna është e rëndësishme. Punë do të thotë më shumë para. Punë do të thotë kontribut në shoqëri. Por le ta pranojmë, shpesh herë puna është e mërzitshme. Aq e mërzitshme sa të zë gjumi mbi tavolinë. Prandaj, nëse dita e punës nuk ju shtyhet më dhe doni të zbaviteni pak në ambjentin e punës, këtu do të gjeni disa mënyra kreative për ta kthyer atë vend në vendin më zbavitës se kudo tjetër. Dakort, ndoshta jo në më zbavitësin e të gjithëve…

 

1. Zbavisni kolegët dhe veten duke vendosur karamelet e zyrës në këtë kavanoz.

kavanoz me karamele

 

2. Riorganizoni kuzhinën e zyrës duke shndërruar gjithçka në më tërheqëse dhe më të lehtë për tu gjetur.

raft me filxhane ne kuzhine

 

3. Ngjisni nga këta sy të levizshëm në çdo gjë që mundeni

sende zyre me sy

 

4. Merrni kafshën tuaj shtëpiake. Kujdes! Merrni leje më përpara.

burre me qenin e tij ne zyre

 

5. Vishuni apo pajisuni me aksesorë gjatë rasteve të veçanta apo festave si Pashkët, Shën Valentini, Halloween etj.

burre me syze te medha loder

 

6. Bëni një shëtitje gjatë pushimit të drekës. Një ndryshim ambjenti të ndihmon në motivim, plus që levizja të mban në formë dhe rrit energjinë

burre duke ecur ne kembe

 

7. Sillni ndonjë lojë në zyrë për pushime të shpejta e të shkurtra. Një kosh basketbolli mbi koshin e plehërave = sfida basketbolli!

kosh basketbolli mbi koshin e pleherave

 

8. Vendosni qëllime për detyra të mërzitshme dhe shpërbleni veten kur t’i arrini ato

cokollata ne mes te nje libri

 

9. Sfidoni shefin e blini një aparat lojërash për në kuzhine. Më pas sillni me vete drekën, FIFA!

tre djem duke luajtur lojera elektronike

 

10. Mbushni sirtarin tuaj me ushqime në rast urie. Shëndeti në rradhë të parë!

sirtar i mbushur me ushqime

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ju pëlqen? Shpërndajeni me miqtë tuaj!

0
6 shares

Cili është reagimi juaj?

Lot Lot
0
Lot
Acaruese Acaruese
0
Acaruese
Hutuese Hutuese
0
Hutuese
Prekëse Prekëse
0
Prekëse
E këndshme E këndshme
0
E këndshme
Dreqin Dreqin
0
Dreqin
S'e pëlqej S'e pëlqej
0
S'e pëlqej
Dështim Dështim
0
Dështim
Peshkop Peshkop
0
Peshkop
E pëlqej E pëlqej
1
E pëlqej
Dashuri Dashuri
0
Dashuri
O perëndi O perëndi
0
O perëndi
E frikshme E frikshme
0
E frikshme
Hallall Hallall
0
Hallall
Ça dreqin Ça dreqin
0
Ça dreqin

Komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shpërndaje!

Shpërndaje emocionin me miqtë e tu më të afërt!